ASU wręcza Arizonie historyczną porażkę w Territorial Cup, a passa przegranych wydłuża się do 12

Jeśli tak zakończy się era Kevina Sumlina, to przynajmniej był to finisz, którego nikt nie zapomni.

Arizona Wildcats zostali rozgromieni u siebie przez rywala ASU, oddając 14 punktów w pierwszej minucie i kontynuując zjazd w dół, spadając 70-7 w piątkowy wieczór na Arizona Stadium.

To była 12. porażka z rzędu dla UA, przedłużając rekord programu i szósta z rzędu w domu, łamiąc remis dla najdłuższej domowej passy. Była to czwarta z rzędu porażka z ASU, która po raz ostatni miała miejsce w latach 70.

Ostateczny margines był największy dla Sun Devils w historii Pucharu Terytorialnego, z 70 punktami najbardziej przez jakikolwiek zespół w rywalizacji. Tylko Arizona’s 67-0 zwycięstwo w 1946 roku większy blowout.

ASU (0-2) wykorzystał cztery Arizona turnovers i dwa turnover-on-downs iść w górę 42-0 po mniej niż 25 minut akcji gry, zdecydowanie największym w długiej liście dużych dziur Wildcats rozpoczął gry w pod Sumlin. UA przewrócił się siedem razy, najwięcej od co najmniej 1999 roku, z ASU zamieniając je w 35 punktów.

Potworny występ rozpoczął się tak źle, jak to tylko możliwe dla Arizony, ponieważ ASU’s DJ Taylor zwrócił otwierający kickoff 100 jardów na wynik. Gary Brightwell popełnił błąd przy drugim ataku Wildcats, a Sun Devils odzyskali piłkę na 4 jardowej linii UA, a w następnym zagraniu Chip Trayanum zaliczył 4 jardowy bieg.

Po zaledwie 56 sekundach Arizona prowadziła 14-0.

Arizona zawróciła przy drugim podaniu – dwukrotnie, właściwie – kiedy Grant Gunnell został przechwycony przez Kyle’a Soelle z ASU, po tym jak okazało się, że Ma’jon Wright został pozbawiony piłki przy przechwycie przez środek. Sędziowie unieważnili to zagranie, tylko po to, by zobaczyć jak Wildcats oddają je jedno zagranie później.

ASU nie udało się wykorzystać tego przechwycenia, pudłując 40-jardową próbę zdobycia bramki, ale potem Arizona straciła piłkę, gdy Michael Wiley został wypchany na 4 i 1 na 41 UA. Sun Devils zamienili ten trzeci z rzędu start na terytorium Wildcat w 20-jardowy bieg na TD przez rozgrywającego Jaydena Danielsa i zrobiło się 21-0 na 2:21 przed końcem pierwszej części meczu.

Druga kwarta wyglądała bardziej obiecująco dla Arizony na początku, ponieważ wjechała w czerwoną strefę ASU i miała 1st and goal z 2 … tylko po to, aby mieć złą wymianę między Gunnellem i Brightwellem skutkującą kolejnym fumble. Michael Matus z ASU odzyskał go na linii 4 jardów, a dwa zagrania później Rachaad White zdobył 93-jardowy TD run, by doprowadzić do stanu 28-0 na 11:45 przed przerwą.

Czwarta strata – i trzecie fumble – na skutek striptizu Gunnella ustawiła ASU głęboko na terytorium UA, z Danielsem łączącym się z 31-jardowym TD passem do Ricky’ego Pearsalla, by doprowadzić do stanu 35-0 na 10:15 przed końcem pierwszej połowy.

Po tym nastąpiła druga nieudana próba czwartego ataku Arizony na własnej stronie boiska, a ASU zamieniło ją na 4 jardowy bieg Daniela Ngaty, który dał prowadzenie 42-0 na 5:25 przed końcem drugiej połowy.

Arizona w końcu dostała się na tablicę w siódmym posiadaniu, w którym również prawdziwy świeżak Will Plummer zastąpił Gunnela na QB. Plummer był 3 na 3 na 49 jardów, torując drogę Wiley’owi do zdobycia punktu po 20-jardowym biegu na 3:38 przed końcem.

Gunnell, który opuścił zeszłotygodniowy mecz z Colorado i wszystkie, poza pierwszą grą w UCLA, z powodu kontuzji barku, był 12 z 17 na 78 jardów z dwoma przewrotami. Plummer był 7 z 13 na 83 jardy, w końcu odsuwając się na bok dla Rhett Rodriguez, aby uzyskać jego pierwsze snaps od 2019 home opener przeciwko NAU.

The UA faktycznie outgained ASU 260-241 w pierwszej połowie, pomimo bycia w dół 42-7, i nie punt aż do pierwszego posiadania drugiej połowy. Wildcats zdobyli tylko 90 jardów po połowie.

ASU dodało dwa krótkie biegi na TD przez White’a w trzeciej kwarcie, z których drugi był wynikiem trzeciego straconego fumble Brightwella. Sun Devils zrobili 63-7 na 74-jardowym TD pass od Danielsa do Curtisa Hodgesa, a następnie po szóstym obrocie Arizony urodzony w Chinach Jackson He zdobył 1 jardowy bieg, aby trafić 70 z 7:02 left.

Arizona’s 12-game skid jest teraz drugą najdłuższą aktywną passą przegranych w FBS, trailing tylko Kansas. Jayhawks, którzy stracili 13 z rzędu, mieli swój ostatni mecz z Texasem odwołany z powodu wybuchu epidemii COVID-19.

Pac-12 planuje mieć wszystkie nie mistrzostwa gry uczestnicy spotykają się w crossover gry na 19 grudnia. Jeśli Arizona rozegra jedno z nich, będzie to ostatnia szansa na uniknięcie pierwszego w historii szkoły sezonu bez zwycięstwa.