Database Administrator: Job Description Template (Polski)

Szukasz szablonu opisu stanowiska pracy dla Administratora Bazy Danych, który pomoże Ci przyciągnąć największe talenty? Mamy wszystko pod kontrolą. Skorzystaj z tego darmowego szablonu opisu stanowiska Administratora Bazy Danych, aby pomóc Ci w znalezieniu najbardziej wykwalifikowanego i doświadczonego Administratora Bazy Danych, który wesprze potrzeby Twojej firmy – i ułatwi Ci proces zatrudniania. Wystarczy umieścić ten szablon na naszej stronie i dokonać niezbędnych zmian, aby podkreślić specyficzne wymagania i ofertę Twojej firmy.

Zatrudniasz na inne stanowiska? Sprawdź naszą bibliotekę szablonów opisów stanowisk pracy.

Podsumowanie stanowiska Administrator Bazy Danych

Szukamy Administratora Bazy Danych, który posiada duże doświadczenie, jest zorientowany na szczegóły i świetnie zorganizowany, aby wesprzeć nasz zespół i utrzymać nasze bazy danych w jak najlepszym stanie. Oznacza to, że będziesz zarządzał wszystkimi naszymi bazami danych, testował ich możliwości i rozwiązywał problemy w razie potrzeby, projektował i planował nowe bazy danych w razie potrzeby i ogólnie obsługiwał wszystkie nasze potrzeby związane z bazami danych, aby zapewnić firmie stały i spójny dostęp do naszych informacji. Będziesz również odpowiedzialny za obsługę zarówno back- jak i front-end, łącząc możliwości administracyjne z bardziej technicznym aspektem tej roli. Jeśli znasz języki manipulacji danymi, masz bogate doświadczenie w zarządzaniu bazami danych i chcesz pomóc nam spełnić nasze potrzeby związane z bazami danych, chcemy się z Tobą skontaktować.

Rola i obowiązki Administratora Bazy Danych

  • Zarządzaj wydajnością naszych systemów baz danych i rozwiązuj wszelkie problemy, które mogą się pojawić.
  • Dbanie o nasze bazy danych, w tym instalowanie aktualizacji, ochrona przed zagrożeniami, zarządzanie przechowywaniem i bezpieczeństwem, różne wdrożenia i inne powiązane obowiązki.
  • Wykonywanie rutynowych kopii zapasowych i zarządzanie odzyskiwaniem danych przy użyciu szybkich technik w celu zapewnienia, że nasze dane są bezpieczne w przypadku utraty pamięci, oferując wskazówki w razie potrzeby.
  • Buduje wysokiej jakości bazy danych, które spełniają potrzeby zarówno back-end jak i front-end, minimalizując czas przestojów i oferując szybkie odpowiedzi na zapytania.
  • Pomaga w dostrajaniu zapytań SQL i konfiguracji, podczas tworzenia i wdrażania powiązanych poprawek.
  • Wsparcie naszych programistów aplikacji, programistów baz danych i kierowników projektów IT w zakresie potrzeb związanych z bazami danych.
  • Wdrażanie, dostrajanie i aktualizowanie instalacji DBMS przy jednoczesnej pomocy w przeglądzie kodu i projektowaniu schematów.
  • Wprowadzanie najlepszych praktyk administratora baz danych.
  • Buduje i utrzymuje plany konserwacji, z możliwością monitorowania przyczyn źródłowych i szybkiego rozwiązywania wszelkich problemów.
  • Utrzymuje i dokumentuje ścieżki audytu, raportuje wykorzystanie i wydajność, testuje aktualizacje i udostępnia informacje statystyczne zgodnie z potrzebami firmy.
  • Tworzy polityki baz danych, które nakreślają standardy i procedury dla członków zespołu.
  • Będzie na bieżąco z najlepszymi praktykami w branży i w razie potrzeby będzie rekomendować ulepszenia serwera.

Umiejętności/wymagania administratora bazy danych

  • Wymagany jest tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii, informatyki, technologii informacyjnej lub pokrewnej.
  • Certyfikat MCSD lub MCDBA dla .NET nie jest wymagany, ale jest dodatkowym atutem.
  • Doświadczenie w posługiwaniu się różnymi językami manipulacji danymi, takimi jak Oracle Database, PostgreSQL, Hadoop lub MS SQL, oraz językami programowania, w tym kodowaniem PL/SQL i API.
  • Doświadczenie w pracy z Oracle, Teradata, Microsoft SQL Server, Oracle OEM, Teradata Studio, Microsoft SQL Server Management Studio, Teradata SQL, Microsoft Transact-SQL, UNIX lub AIX, SQL Server Database Administration 2000/2005/2008 R2 i/lub 2012, i/lub Microsoft Windows Server 2003/2008/2012.
  • Doskonałe zrozumienie metodologii tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, optymalizacji wydajności i strojenia, bezpieczeństwa i integralności, migracji baz danych, zarządzania połączeniami z bazami danych, dokumentacji, kodowania i projektowania.
  • Minimum trzy lata doświadczenia w pracy jako Administrator Baz Danych, w tym w zarządzaniu, administrowaniu i strojeniu baz danych, w szczególności z SQL Server.
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami innych firm, narzędziami DBA (zarówno front-end jak i back-end), a także silna znajomość koncepcji i standardów schematów i danych.
  • Umiejętność tworzenia, zarządzania i modyfikowania niestandardowych raportów w razie potrzeby.
  • Umiejętności analityczne i krytycznego myślenia, które pomagają w szybkim rozwiązywaniu problemów, jeśli/kiedy się pojawią.
  • Wysoka komunikatywność (zarówno werbalna jak i pisemna), z możliwością pracy zarówno w zespole jak i samodzielnie, zgodnie z wymaganiami.
  • Wyjątkowe umiejętności organizacyjne, z możliwością wielozadaniowości i nadal utrzymywać precyzyjną dbałość o szczegóły.